› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Szymon Uhryn: Jest bardzo duże zainteresowanie wycieczkami do Kaliningradu. Są teraz tańsze o 70%

aktualności 4 miesiące temu    30.07.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Szymon Uhryn: Jest bardzo duże zainteresowanie wycieczkami do Kaliningradu. Są teraz tańsze o 70%

1 lipca 2019 roku wszedł życie nowy system wydawania bezpłatnych wiz elektronicznych dla cudzoziemców wjeżdżających na teren obwodu kaliningradzkiego. Można je odtąd uzyskać za pośrednictwem Internetu. Przełożyło się to na znaczną obniżkę kosztów związanych z wyjazdem do tej rosyjskiej eksklawy.

Szymon Uhryn z Biura Podróży Variustur – największego w Elblągu organizatora wycieczek do obwodu kaliningradzkiego – twierdzi, że są one teraz tańsze nawet o 70%, co wynika z wprowadzenia wiz elektronicznych. Turyści z Polski zaczęli częściej interesować się tym kierunkiem turystycznym, co przekłada się na liczbę telefonów i zapytań.

Turyści dzownią coraz częściej i pytają o możliwości związane ze zwiedzaniem obwodu kalinigradzkiego, w szczególności Kaliningradu. Chcieliby zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.

– poinformował nas Szymon Uhryn.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom turystów Biuro Podróży Variustur zaczęło organizować jednodniowe wycieczki do obwodu kaliningradzkiego. Pierwsza tego typu wyprawa w tym roku odbyła się 24 lipca, ale dodać należy, że tego typu wyprawy są organizowane od 1990 roku. 

Organizujemy wyjazdy co tydzień. Na 10 sierpnia mamy już wyprzedane bilety, ale są jeszcze wolne miejsca w terminach  3 i 17 sierpnia, Możliwe są zapisy

– poinformował nas Szymon Uhryn.

W ciągu jednego dnia klienci Biura Podróży Variustur mogą zobaczyć wiele zabytków, m.in.: katedrę, Bramę Frydlandzką, Bramę Brandenburską, muzeum Kanta, pomnik Matki Rosji, Budynek, Muzeum Bursztynu, stadion piłkarski Baltica, kościół Królowej Luizy. Jednodniowe wycieczki są organizowane z częstotliwością uzależnioną od potrzeb. Ich koszt wynosi 350 zł. 

Warto odwiedzić (przynajmniej po raz pierwszy) obwód kaliningradzki z przewodnikiem, choćby dlatego, że przepisy prawne obowiązujące w Federacji Rosyjskiej mogą czasem niemiło zaskoczyć turystów.

Wypożyczonym pojazdem ani samochodem będącym w leasingu nie można wjechać do obwodu kaliningradzkiego. W przypadku podróży autokarem, dopuszczeni są tylko sprawdzeni przewoźnicy. Trzeba pamiętać, że aby wyrobić wizę wcześniej należy konieczne opłacić ubezpieczenie medyczne

– poinformował nas Szymon Uhryn.  

To nie wszystko. Obok wycieczek busem czy też autokarem biuro będzie organizować wyjazdy rowerowe do obwodu kaliningradzkiego. Na trasie tego typu wyjazdu znajdą się najciekawsze miejsca, w tym: Jantarnyj (w okolicach tej miejscowości znajdują się największe na świecie pokłady bursztynu, a na miejscu zlokalizowane jest muzeum bursztynu) Swietłogorsk (miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna), Zielenogradsk (szeroka plaża i promenada nadmorska, nieopodal zaczyna się Mierzeja Kurońska), Kaliningrad (stolica i największe miasto obwodu kaliningradzkiego), Bałtyjsk (portowe miasto, główna baza Floty Bałtyckiej, stocznia remontowa, liczne zabytki; ośrodek życia polonijnego).

Szymon Uhryn udzielił nedawno wywiadu dla dzniennikarki Sputnika. Możecie go przeczytać poniżej:

Kaliningrad otworzył się na Polaków, nie czekając na Mały Ruch Graniczny

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

 • 17
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.