› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Ta firma dostarczy nasze listy w 2017 i 2018 roku. Miasto dopłaci pół miliona

z samorządu ponad rok temu    21.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Ta firma dostarczy nasze listy w 2017 i 2018 roku. Miasto dopłaci pół miliona fot. Amadeusz Żołdak

Zakończyło się poszukiwanie wykonawcy, który przez najbliższe dwa lata (w 2017 i 2018) roku będzie odpowiedzialny za świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Elbląga. Na zamówienie Magistratu odpowiedziała jedna firma i pomimo tego, że jej oferta znacznie przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie, została wybrana. Tę ofertę złożyła Poczta Polska S.A. i to właśnie ta firma będzie odpowiedzialna za nasze przesyłki aż do 31 grudnia 2018 roku. Miasto na ten cel będzie musiało dołożyć dodatkowo przeszło pół miliona złotych.

Zadanie polegające na świadczeniu usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym obejmuje zakres przyjmowania, sortowania, przemieszczania i doręczania przesyłek i paczek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów, przesyłek kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym oraz ich ewentualnych zwrotów. Do tego zaliczają się:

1. przesyłki listowe o wadze do 2000 g:

- zwykłe (przesyłka nierejestrowana nie będąca przesyłką najszybszej kategorii),

- zwykłe priorytetowe (przesyłka nierejestrowana listowa najszybszej kategorii),

- polecone (przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczoną i doręczoną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem),

- polecone priorytetowe (przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii),

- polecone ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO (przesyłka przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru),

- polecone priorytetowe ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO (przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru),

- z zadeklarowaną wartością (przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę).

2. paczki pocztowe o wadze do 30 000 g:

- zwykłe (paczki rejestrowane nie będące paczkami najszybszej kategorii),

- priorytetowe (paczki rejestrowane najszybszej kategorii),

- z zadeklarowaną wartością (przesyłki rejestrowane nie będące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością),

- ze zwrotnym poświadczeniem odbioru.

Poczta Polska S.A. zobowiązana będzie do odbioru raz dziennie przesyłek pocztowych przygotowanych do wyekspediowania z siedziby Urzędu Miejskiego w Elblągu codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach między 14:30 a 15:00 oraz w piątki w godzinach między 13:30 a 14:00. Wykonawca musi posiadać przynajmniej 5 placówek oddawczych zlokalizowanych na terenie Elbląga, które muszą być czynne od poniedziałku do piątku przynajmniej przez 5 godzin dziennie.

Na konkurs ogłoszony przez urzędników zgłosiła się tylko Poczta Polska S.A. Kwota, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiła 720 tysięcy złotych, a cena oferty jedynego oferenta wynosiła dokładnie 1 milion 281 tys. 433 złote, czyli przekraczała kwotę o ponad 560 tys. zł. Jako że do konkursu nie zgłosiła się żadną inna firma, Miasto musiało przystać na ofertę Poczty Polskiej, ponieważ ktoś musi usługami pocztowymi w Elblągu się zajmować.

- Zazwyczaj jest tak, że na konkurs zgłasza się kilku oferentów i wtedy można wybrać najkorzystniejszą ofertę. W postępowaniu pojawiła się oferta tylko jednej firmy i po przeanalizowaniu jej, trzeba było na nią przystać, ponieważ ktoś musi dostarczać listy w mieście - wyjaśniał Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM w Elblągu.

Ponad pół miliona złotych będzie trzeba dopłacić z budżetu miejskiego. Termin obowiązywania umowy rozpocznie się z dniem 1 stycznia 2017 i zakończy z dniem 31 grudnia 2018 roku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zdziwiony
ponad rok temu 2
nic tego nie rozumiem?????
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ el
ponad rok temu 1
Dziwne. Szkoda, że nie znalazła się jakaś prywatna elbląska firma dostarczająca przesyłki. spora kasa była do wzięcia. Uważam, że miasto przepłaciło, ale na Poczcie trzeba utrzymać całą centralę z szefami jak znam życie o pensjach powyżej 7-10 tys netto. Stąd muszą kroić.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.