› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Targi pracy w nowej odsłonie (+foto/wideo)

praca i szkolenia ponad rok temu    6.04.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
54 zdjęćTargi pracy w nowej odsłonie (+foto/wideo) fot. Bartłomiej Ryś

Dzisiaj w Centrum Sportowo-Biznesowym niemalże 100 wystawców zaprezentowało swoje oferty pracy potencjalnym pracownikom. To już XIX edycja Elbląskich Targów Pracy, tym razem połączona z targami edukacyjnymi. Oprócz firm z branży meblarskiej, budowlanej, elektrycznej, mechanicznej, ofert z zakresu administracji, szkolnictwa, opieki nad osobami starszymi czy konsultantów call center, swoje oferty kszta³cenia przedstawiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. Targi zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, lecz tym razem CSB dosłownie pękało w szwach, a wszyscy, którzy przybyli mogli przebierać w setkach ofert.

Ochroniarz, spedytor, fryzjer, brukarz, programista, pracownik Straży Granicznej czy dziennikarz - to tylko kilka ofert, z którymi mogli zapoznać się dzisiaj interesanci. Poza tym mnóstwo doradców zawodowych, a nawet specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy udzielali wskazówek jeżeli chodzi o poszczególne zawody i związane z nimi predyspozycje. Wśród rozlicznych propozycji zatrudnienia na terenie miasta, zwiększyła się liczba ofert, które umożliwiłyby wyjazd poza granice państwa.

Po raz pierwszy na targach pojawiły się stanowiska szkół ponadgimnazjalnych, które zachęcały do skorzystania z oferty kształcenia proponowanej przez ich szkołę. Placówki edukacyjne, a w zasadzie sami uczniowie, w ramach targów przygotowały filmy promocyjne, zachęcające do wyboru ich szkoły. Laureatami okazali się żakowie z Zespołu Szkół Technicznych, którzy zaprezentowali swój film pod znamiennym tytułem "Murarz, tynkarz, akrobata". Dla samych uczniów targi to także doskonała możliwość przyjrzenia się obecnemu rynkowi pracy w Elblągu. Ich decyzja o wyborze ścieżki kariery będzie już niedługo kształtować ich przyszłe zawodowe życie. Jak zaznaczała Iwona Radej, czyli dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu:

- Już teraz elbląscy uczniowie zaczynają powoli myśleć o swojej przyszłości. Właściwie to dobrze, im wcześniej, tym lepiej.

Już wkrótce opublikujemy materiał wideo z kilkoma wywiadami, ale póki co zapraszamy do galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 54 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  3
No, polowa dyrektorów szkół też do wymiany-nie ma zawodu szkoły dyrektor
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ojo
ponad rok temu ocena: 86%  2
A kto słucha poleceń, które są zmieniane co godzinę. Najpierw zakazy, potem ich odwołanie, za chwilę nakaz. Zmiana decyzji co dziennie inna. Widocznie rządzą wszyscy, tylko nie ci, którzy powinni, bo chyba nie tam są gdzie ich miejsce. Takiej rozdwojeni jaźni jak w tym departamencie to chyba nie ma nigdzie. Niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bojo
ponad rok temu ocena: 100%  1
Bardzo mnie interesuje jakie konsekwencje poniesie ZST za niesubordynację - miało nie być mundurów !!!! Chyba mają rozkazy z góry w d....
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.