› FIRMY
› ARTYKUŁY

Transformatory – zastosowanie w przemyśle

4 miesiące temu    4.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Transformatory – zastosowanie w przemyśle

Współcześnie transformatory znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, co więcej nie można sobie wyobrazić jakiejkolwiek gałęzi przemysłu bez dostępu do energii elektrycznej. Funkcjonowanie oraz rozwój sektorów przemysłowych jest ściśle uzależniony od stabilnego, pozbawionego zakłóceń dostarczania bardzo dużej ilości energii.

Współcześnie transformatory znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, co więcej nie można sobie wyobrazić jakiejkolwiek gałęzi przemysłu bez dostępu do energii elektrycznej. Funkcjonowanie oraz rozwój sektorów przemysłowych jest ściśle uzależniony od stabilnego, pozbawionego zakłóceń dostarczania bardzo dużej ilości energii. Transformatory pozwalają dostarczać energię we właściwych parametrach. Ponadto umożliwiają poprawę, dostosowanie oraz zmianę tych parametrów pod konkretne wymagania urządzeń stosowanych w przemyśle. Ograniczenie wartości prądu zwarciowego, możliwość zasilania urządzeń po odcięciu napięcia w sieci zasilającej jest możliwe przy zastosowaniu poszczególnych rodzajów transformatorów.

Transformatory energetyczne- dlaczego są tak ważne.

Zadaniem transformatorów energetycznych jest przetwarzanie energii elektrycznej oraz jej dostarczanie. Przetworzeniu poddany jest prąd przemienny i układ napięć, uzyskany prąd przy zachowaniu tej samej częstotliwości posiada inne wartości. Transformatory są niezbędne dla prawidłowej pracy sieci rozdzielczych, wykorzystuje się je w stacjach energetycznych i atomowych. Właściwości transformatorów energetycznych umożliwiają funkcjonowanie praktycznie każdej gałęzi przemysłu.

Budowa i zastosowanie transformatorów trójfazowych.

Transformatory trójfazowe [https://www.egsystem.pl/transformatory.php] znajdują zastosowanie w przemyśle, pozwalając na ekonomiczne przetwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej. Możliwość stworzenia połączenia sieci przemysłowych z różnymi poziomami napięć, zachowując pierwotne częstotliwości. Przedsiębiorstwa decydujące się na zastosowanie transformatorów trójfazowych mogą korzystać z energii elektrycznej przy znacznie mniejszych stratach. Budowa transformatora opiera się na dwóch rozwiązaniach. Przy zastosowaniu właściwego połączenia i konfiguracji transformatorów jednofazowych jak również przy wykorzystaniu układu trójkolumnowego. Do określenia rodzaju połączeń niezbędne jest przeprowadzenie bezpośredniej analizy całego układu zasilania – mówi specjalista z egsystem.pl [www.egsystem.pl]. Transformatory w pełni odpowiadają za wysokowydajne obniżanie napięć z linii przemysłowych do linii rozdzielczych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.