› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ubezpieczenia, dzięki którym zapewnisz sobie bezpieczeństwo

aktualności miesiąc temu    1.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ubezpieczenia, dzięki którym zapewnisz sobie bezpieczeństwo

Bez względu na to, jak bardzo byś się nie starał i nie minimalizował każdego rodzaju ryzyka, zawsze może spotkać Cię jakieś nieszczęście, którego nie przewidzisz. Przedstawiamy kilka rodzajów ubezpieczeń, które w naszej opinii warte są zakupienia. Prezentujemy takie polisy, jak np. ubezpieczenie od poważnego zachorowania, ubezpieczenie nieruchomości, czy ubezpieczenie od utraty pracy.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania – szczególnie ważne we współczesnym świecie

Poważne zachorowanie może dotknąć wszystkich, w tym także i Ciebie. Niestety: dokładnie każdy z nas bez względu na wykonywany zawód, wiek, czy płeć może paść ofiarą groźnej choroby, nawet zagrażającej życiu. Nie zawsze unikną jej również osoby prowadzące zdrowy, aktywny i zrównoważony tryb życia. Aby mieć znacznie większą szansę na skuteczne leczenie, polecamy zakupić ubezpieczenie od poważnego zachorowania.

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bardzo zróżnicowane pakiety ubezpieczeń zdrowotnych. Co do zasady jednak, tego typu polisy wypłacą Ci odszkodowanie z tytułu zapadnięcia na poważną chorobę, sfinansują leczenie i badania, jak i opłacą rehabilitację. W tak trudnych chwilach bez wątpienia pomoże Ci to zmierzyć się z tą dramatyczną sytuacją.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego

Jeżeli natomiast niekoniecznie interesuje Cię zakup stricte ubezpieczenia zdrowotnego, mimo wszystko zastanów się, czy nie będzie interesowało Cię ubezpieczenie na wypadek raka. Niestety nowotwory to straszne, trudne w leczeniu choroby, które co roku dziesiątkują nasze społeczeństwo. Tego rodzaju ubezpieczenie pomoże Ci w przejściu tej często agresywnej terapii.

Ubezpieczenie nieruchomości – bardzo ważne, a lekceważone

Zakup ubezpieczenia Twojego domu czy mieszkania jest szalenie istotny i powinieneś zdecydować się  na jego opłacenie. Każda nieruchomość jest narażona na pożar, zalanie, czy zniszczenie wskutek gradu czy huraganu. Co więcej, zawsze też istnieje ryzyko włamania, które może skończyć się kradzieżą Twojego majątku.

Stosowne ubezpieczenie domu czy mieszkania sfinansuje ewentualne naprawy, jak również umożliwi odkupienie zniszczonych czy skradzionych ruchomości (jak np. sprzęt elektryczny, meble, itp.). Koszt ubezpieczenia jest stosunkowo niski i wynosi ok. 300 – 400 zł rocznie. Jeśli zdecydujesz się np. na ubezpieczenie od poważnego zachorowania, warto w pakiecie nabyć także ubezpieczenie nieruchomości.

Ubezpieczenie od utraty pracy – na wypadek kredytu

Zaciągając długoterminowy kredyt (np. na zakup mieszkania), powinieneś pomyśleć nad zakupem ubezpieczenia od utraty pracy. Ubezpieczenia te kierowane są co do zasady do osób, które spłacają większe zobowiązania finansowe. W przypadku, w którym straciłbyś swoje źródło dochodu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciłoby Ci odszkodowanie stanowiące równowartość określonej w umowie liczby rat kredytowych.

Autocasco – Twoje auto też jest ważne

Oczywiście samochód nie jest tak ważnym elementem majątku jak Twój dom, ale jeśli go posiadasz, zdecydowanie polecamy Ci zakup autocasco. Przede wszystkim dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne zagwarantuje Ci sfinansowanie naprawy Twojego pojazdu wówczas, gdy będziesz sprawcą zdarzenia drogowego.

Co więcej jednak, autocasco zapewni Ci również odszkodowanie w sytuacji, w której Twoje auto zostanie skradzione. Zabezpiecza je też w przypadku jego zniszczenia na skutek zdarzeń losowych (np. pożar), czy w wyniku uszkodzenia przez osoby trzecie. Bez wątpienia taka polisa może w dłuższej perspektywie bardzo odciążyć Cię finansowo.

Zawsze się ubezpieczaj!

Nawet jeśli należysz do osób optymistycznie patrzących na świat, zawsze musisz być świadomy, że może spotkać Cię coś złego. Dlatego polecamy, abyś zawsze miał w zanadrzu szereg ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenie od poważnego zachorowania, ubezpieczenie od raka, ubezpieczenie nieruchomości, czy autocasco. Zawsze lepiej dmuchać na zimne!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.