› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Uczestnicy projektu „Akcja Aktywizacja - YEI" zdobywają doświadczenie zawodowe

11 miesięcy temu    13.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. nadesłane

Uczestnicy projektu „Akcja Aktywizacja – YEI" realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pasłęku będącego w strukturach Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, realizują trzymiesięczne staże zawodowe u lokalnych pracodawców. Staże to ostatni etap zamykający projekt, w którym młodzi ludzie mogą swoje umiejętności nabyte podczas kursów zawodowych sprawdzić u pracodawców.


Dla wielu z nich to pierwsze kroki na rynku pracy, a także zetknięcie się ze środowiskiem zawodowym. Uczestnicy projektu odbywają staże w zakładach pracy na terenie Elbląga i Ostródy w branży m.in.: handlowej, magazynowej, spawalniczej, gastronomicznej, usługowej. Beneficjenci mają zapewnione stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, a także dofinansowanie do kosztów dojazdu na miejsce szkolenia, stażu. Głównym celem projektu „Akcja Aktywizacja – YEI" jest podniesienie szans na zatrudnienie młodych osób w wieku 18 – 24 lata, którzy ze względu na brak lub zbyt niskie kwalifikacje zawodowe mają trudności w uzyskaniu zatrudnienia. Wcześniej uczestnicy skorzystali ze wsparcia doradcy zawodowego, który indywidualnie pomógł młodym ludziom w wyborze kierunku kształcenia w postaci kursów zgodnie z predyspozycjami zawodowym i zapotrzebowaniem lokalnych pracodawców. Beneficjenci skorzystali także z pośrednictwa pracy, wsparcia psychologicznego, a także odbyli kurs prawa jazdy kat. B. W trakcie projektu przeszli także metamorfozę, tj. usługę fryzjersko – kosmetyczną oraz indywidualny dobór strojów pod okiem wizażystów przez co każdy z młodych ludzi podniósł swoją samoocenę. Poprzez udział w projekcie młodzież zwiększa swoje szanse na zatrudnienie i odnajduje się na rynku pracy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.