› FIRMY
› ARTYKUŁY

Unia Europejska chce kontrolować przekop Mierzei

ponad rok temu    25.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 7 ocen 3 / 100%
A A A
Unia Europejska chce kontrolować przekop Mierzei

Temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną powraca do łask. Do tego stopnia, że zainteresował się nim sam komisarz Unii Europejskiej ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella. Zapowiedział m.in. powołanie specjalnej komisji, która będzie zajmować się projektem planowanej inwestycji.

Chyba już każdy wie, że docelowo kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma połączyć Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską i Morzem Bałtyckim. Zdaniem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, za przekopem mierzei przemawiają szanse rozwoju gospodarczego i ekonomicznego. Ponadto powaznym problemem jest brak swobodnej żeglugi, a tym samym bezpieczeństwa kraju na tym akwenie.

Z zainteresowaniem przysłuchiwał się temu komisarz Vella. Jak zapowiedział, jego celem jest wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących projektu przekopu mierzei. Zająć się ma tym specjalny zespół.

– Kwestie związane z tym przedsięwzięciem trzeba będzie rozstrzygnąć wspólnie na kolejnych spotkaniach – zadeklarował komisarz.

Szef resortu MGMiŻŚ przybliżając komisarzowi główne założenia polityki ministerstwa zaznaczył, iż program będzie koncentrował się m.in. na wsparciu drobnych rybakach i rodzinnym rybołówstwie.

- Będziemy wywierać presję na Parlamencie Europejskim, by jak najszybciej została przyjęta długofalowa strategia dla Morza Bałtyckiego, zapewniająca stabilną sytuację rybakom. Bałtyk jest dla nas priorytetem – podkreślił Karmenu Vella.

Zapewnił, że Unia będzie chronić drobne rybołówstwo, i są na ten cel fundusze.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 1
    SMUTNY
  • 1
    WKURZONY
  • 3
    BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ terka
ponad rok temu ocena: 0%  7
A dlaczego ktoś inwestycje na naszym terenie ma kontrolować . Unia powstała żeby wybrane korporacje i ludzie mieli z tego korzyść. My Polacy ( grupa najbiedniejszych , bezrobotnych) będzie zaiwaniać za przysłowiową miskę ryżu , a wszelkiego rodzaju prezesi za postawienie parafki na dokumencie dostaną miliony. Unia oczywiście pożyczy pieniądze na bardzo duży procent ( oczywiście Polacy to nazwą że Unia dała) i będziemy ten przekop na naszym terenie spłacać w nieskończoność. Jak to może być żeby ktoś ingerował co ja mogę zrobić w moim domu, gdzie mam postawić stół , czy jakie powiesić zasłonki. Dość tego pacholenia . Niech wreszcie ktoś powie STOP tej masonerii
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 65656
ponad rok temu ocena: 0%  6
A może tak zrobić przekop za piaskami?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 25%  5
Co z zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami z Zatoki? Mimo śluzy, przedostaną się do Zalewu.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 38%  4
Nie wyjezdzac z Elblaga i okolic , bedzie kupe roboty przy przekopie a pozniej bedzie robota przy obsludze (pilotaz, cumowanie jednostek,obsluga sluzy, bunkrowanie, przeladunki, odprawy, kontrole, dostawy wody, zarcia i piwa itd.itp.).
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxyz
ponad rok temu ocena: 50% 3
masz racje duzo roboty.. dla prezesa sekretarki i 10 roboli, to 100 tysieczne miasto potrzebuje wiecej miejsc pracy
~ mobil 1
ponad rok temu ocena: 67%  2
Ile jeszcze mamy czekać ,brać osadzonych łopaty i po temacie.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tatus505
ponad rok temu ocena: 55%  1
Jesteśmy jak jakas kolonia Francuzka czy Rosyjska ciągle ktoś obcy decyduje o naszych sparawach jesteśmy wolnym krajem ale o wszystko musimy pytać czy nam wolno już raz decydowano o nas jak na tym wyszliśmy wszyscy wiedzą Unia zniszczyła całą nasza gospodarkę morską nie mówiąc o rybołóstwie i dalej chcą decydować bo w Uni jestesmy zerem i oni chcą to utrzymać chca nas całkowicie uzaleznić od siebie na zachodzie powstaja nie takie inwestycje i nikt nie pyta Polski o zdanie i głos
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.