› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Usługi kurierskie biją rekordy popularności. Najchętniej zamawiamy dostawę do Paczkomatu

aktualności miesiąc temu    27.05.2020
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Usługi kurierskie biją rekordy popularności. Najchętniej zamawiamy dostawę do Paczkomatu

Lockdown związany z epidemią COVID-19 mocno uderzył w większość gałęzi polskiej gospodarki. Jest jednak branża, która wychodzi z kryzysu obronną ręką, a nawet wzmocniona. Mowa oczywiście o e-commerce. W samym szczycie społecznej izolacji odnotowano aż około 30-procentowy wzrost transakcji zakupowych online. Wtedy też najwięcej pracy mieli kurierzy. Okazuje się, że polscy konsumenci zdecydowanie najchętniej zamawiają zakupy do Paczkomatów InPost. Na taką opcję decyduje się już 8 na 10 kupujących w Internecie.

Dostawa? Najlepiej do Paczkomatu

Z badania przeprowadzonego przez Kantar Polska wynika, że Paczkomaty są dziś absolutnie podstawowym sposobem świadczenia detalicznych usług kurierskich. Taką formę dostawy wybiera już 80% Polaków zamawiających produkty online. Na drugim miejscu znalazła się dostawa kurierem do domu lub do pracy – wybiera ją 70% ankietowanych.

Co ciekawe, w wyraźnym odwrocie są już przesyłki pocztowe. Taką opcję wybiera zaledwie 41% konsumentów, co tylko pokazuje, jak wielka rewolucja przetoczyła się przez polski rynek e-commerce. Jej kwintesencją jest właśnie gwałtowny wzrost zaufania do flagowej usługi InPost, czyli Paczkomatów.

Jest to efekt kilku czynników. Po pierwsze: chodzi o wygodę. Paczkomaty rozwiązały klasyczny problem, jakim jest brak obecności w domu w czasie wizyty kuriera, a tym bardziej listonosza. Po drugie: swoboda. Paczkę z Paczkomatu można odebrać o dowolnej porze dnia i nocy, mając na to aż 48 godzin. Po trzecie: funkcjonalność. W dobie pandemii znamienny był fakt masowej popularyzacji aplikacji mobilnej InPost Mobile z innowacyjną funkcją zdalnego otwierania skrytki (bezpieczeństwo, bezdotykowy odbiór przesyłek). Wreszcie po czwarte: strzałem w dziesiątkę okazała się być usługa Paczka w Weekend, która umożliwia otrzymanie przesyłki również w weekendy, czego nie zagwarantują tradycyjne usługi kurierskie.

InPost jest dziś liderem polskiego rynku logistycznego. Mało tego: jest najbardziej lubianą marką w branży kurierskiej. 72% badanych deklaruje, że lubi i ceni tę markę – głównie za rozwiązania internetowe i mobilne, atrakcyjne ceny oraz nowoczesność. InPost jest również najwyżej ocenianą firmą na rynku logistycznym pod względem poziomu zadowolenia i lojalności klientów.

Coraz chętniej wysyłamy paczki za pośrednictwem Paczkomatów

InPost ma ambicję, aby stać się pierwszym wyborem Polaków również w dziedzinie nadawania przesyłek. I ten plan jest konsekwentnie realizowany. We wspomnianym badaniu aż 51% ankietowanych zadeklarowało korzystanie z usługi wysyłki w Paczkomacie. Jest to nie tylko wygodne i szybkie, ale także konkurencyjne cenowo. Cennik wysyłek w Paczkomacie InPost można sprawdzić na stronie internetowej https://inpost.pl/wysylam.

W tej kategorii wciąż liderem pozostaje Poczta Polska, ale różnica jest już niewielka i wynosi tylko dwa punkty procentowe. Wspomnijmy również o tym, że aż 1/3 respondentów biorących udział w badaniu Kantar Polska w ciągu ostatnich 3 miesięcy zdecydowała się nadać przesyłkę za pośrednictwem Paczkomatu – to oznacza wzrost o 11 punktów procentowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zawada
miesiąc temu ocena: 100%  1
Kurierzy DHL nie noszą maseczek. Pracodawca im nie wyznaczył wytycznych?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.