› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy?

aktualności miesiąc temu    30.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym zobowiązaniem w bankach. Jest to spowodowane faktem, że w ramach takiej pożyczki możemy otrzymać sporą kwotę, którą przeznaczymy na co tylko chcemy. Nie musimy wówczas ujawniać wydatków, jakie pokryjemy z pozyskanych środków, co jest najważniejszym elementem odróżniającym taką formę kredytu od celowego.

Dodatkowo, kredyt gotówkowy jest stosunkowo łatwy do pozyskania. Warto wziąć tutaj pod uwagę przede wszystkim formalności, jakie musimy spełnić. Jednak w jakim banku wziąć kredyt gotówkowy, aby oferta była korzystna? Sprawdź na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy i dlaczego?

Chcąc zaciągnąć zobowiązanie, często zastanawiamy się, w którym banku wziąć kredyt, aby zyskać maksymalne korzyści. Warto zwrócić tutaj uwagę na kilka czynników, które mają wpływ na to, że dostępna na rynku oferta jest opłacalna. Zazwyczaj sprawdzamy poszczególne warunki bankowe, porównując samodzielnie wysokość oprocentowania. Pamiętajmy jednak, że nie jest ono najważniejszym elementem, który musimy wziąć pod lupę. Analizując oferty banków i porównując konkretne kryteria, możemy wybrać zobowiązanie, które nie zaburzy znacznie naszego miesięcznego budżetu. Wówczas nie będziemy posiadali problemów ze spłatą kredytu i nie wpadniemy w spiralę zadłużenia.

To, w jakim banku opłaca się wziąć kredyt gotówkowy, jest uzależnione od kilku istotnych czynników. Są to:

Wysokość RRSO — Jest to najważniejszy element, który warto porównywać, gdy zastanawiamy się, gdzie najlepiej kredyt gotówkowy zaciągnąć. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to wartość stanowiąca sumę wszystkich opłat związanych z kredytowaniem. Zawiera nie tylko oprocentowanie, ale także prowizje, marże i inne opcjonalne opłaty dodatkowe. Patrząc na wysokość RRSO, możemy wybrać najkorzystniejszy kredyt, którego warunki są najlepsze na rynku. Dzięki temu nie poniesiemy zbyt wysokich kosztów kredytu. Pamiętajmy, że im mniej wynosi RRSO, tym korzystniejszy jest kredyt i tym lepiej dla konsumenta.

Oprocentowanie — W większości przypadków klienci pamiętają o tym, by porównać wysokości oprocentowania w poszczególnych bankach oferujących kredyt gotówkowy, zapominając o wyżej wspomnianym wskaźniku. Oprocentowanie jest na drugim miejscu pod względem wagi elementów wpływających na opłacalność zobowiązania, zaraz po RRSO. Również w tym przypadku im niższe oprocentowanie, tym lepsza oferta. Warto jednak pamiętać, że niektóre oferty posiadają mniejsze RRSO, a wyższe oprocentowanie. W związku z tym, takie warunki mogą być korzystniejsze niż w sytuacji odwrotnej, gdy RRSO wynosi więcej, a oprocentowanie jest niższe. Z tego też powodu przy wyborze warto kierować się przede wszystkim wartością RRSO, a dopiero po tym sprawdzać, ile wynosi oprocentowanie. Pozwoli to nam odpowiedzieć na pytanie, w którym banku wziąć kredyt.

Czas spłaty kredytu — Kolejny element, który bierzemy pod uwagę, sprawdzając, który bank oferuje najlepszą ofertę. Kwestia, na jaki okres chcemy zaciągnąć zobowiązanie, jest uzależniona od naszych preferencji, możliwości finansowych i oferty bankowej. Niektóre instytucje udzielają kredytów gotówkowych na naprawdę długi okres, dzięki czemu każdy konsument może dopasować czas jego trwania do swoich kryteriów. Pamiętajmy, że im dłużej będziemy spłacać kredyt, tym większy całkowity koszt kredytu zapłacimy. Jednak wydłużając czas spłaty, możemy znacznie obniżyć miesięczną ratę. Powinniśmy bowiem dopasować ten czynnik tak, aby nie mieć problemów z comiesięcznym uiszczaniem opłat w związku z ratą, a także nie narazić się na wysokie koszty kredytowania.

Wysokość miesięcznej raty — Jak wyżej wspomniano, to ile będzie wynosić rata, jest uzależnione nie tylko od oprocentowania, ale również czasu spłaty. Warto więc zastanowić się, gdzie najlepiej kredyt gotówkowy umożliwia dopasowanie jej wysokości do naszych możliwości finansowych. Oceńmy realnie nasz miesięczny budżet, aby określić, jaka kwota nie spowoduje zbyt dużych ubytków w domowym portfelu.

W jakim banku kredyt gotówkowy zaciągnąć najszybciej?

Zastanawiając się, w jakim banku wziąć kredyt, często zależy nam głównie na tym, aby nie musieć dopełniać wielu formalności. Zazwyczaj zależy nam na czasie i chcemy jak najszybciej uporać się z wnioskowaniem oraz otrzymać środki na konto. Ważny jest jednak fakt, że niezależnie od instytucji, wszystkie banki będą badały naszą zdolność kredytową. W związku z tym sprawdzana będzie historia w BIK, rejestry dłużników oraz stabilność dochodów i wysokość wydatków. Jeśli chcemy, aby proces wnioskowania nie zabrał nam wiele czasu i nerwów, warto wybrać bank umożliwiający składanie formularza online.

W jakim banku najtańszy kredyt gotówkowy?

Jeśli chcemy sprawdzić, w jakim banku najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy, warto porównać przykładowe oferty dla kwoty 20 tys. zł. na 48 miesięcy.

1. Citi Handlowy

RRSO: 7,22%

Oprocentowanie 6,99%

Wnioskowanie online: TAK

Prowizja: 0,00%

Miesięczna rata: 478,83 zł.


2. Santander Consumer Bank

RRSO: 9,25%

Oprocentowanie: 7,20%

Wnioskowanie online: TAK

Prowizja: 3,29%

Miesięczna rata: 496,60 zł


3. Alior Bank

RRSO: 9,36%

Oprocentowanie: 7,19%

Prowizja: 3,50%

Wnioskowanie online: TAK

Miesięczna rata: 497,51 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.