› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W jakim pomieszczeniu stworzyć idealne biuro do pracy zdalnej?

6 miesięcy temu    28.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W jakim pomieszczeniu stworzyć idealne biuro do pracy zdalnej?

Obecnie coraz więcej osób wykonuje zawodowe obowiązki w zaciszu własnego domu. Dla wielu ludzi ogromnym plusem jest praca na miejscu, jednak niektórym ciężko jest się zorganizować, gdy nie wychodzą do biura, a cała rodzina uczestniczy w pracy zdalnej. Najważniejsze jest, aby stworzyć sobie odpowiednie warunki do takiego rodzaju pracy. Jak to zrobić? W jakim pomieszczeniu urządzić perfekcyjny home office?

Osobny pokój, przeznaczony do pracy w domu

Jeżeli mieszkamy w dużym domu i mamy do dyspozycji wolne pomieszczenie, jesteśmy w sytuacji idealnej. Jeden z pokoi możemy przeznaczyć na stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni do pracy zdalnej. Może to być pokój gościnny, sypialnia po dziecku, które opuściło rodzinne gniazdo lub jakiekolwiek inne pomieszczenie, które zagwarantuje nam ciszę i spokój. Najlepiej, aby było to miejsce jak najbardziej ustronne. Dzięki temu będziemy mogli maksymalnie skupić na się na obowiązkach, rozmawiać przez telefon, czy brać udział w videorozmowach. 

W takim pomieszczeniu musi być też oczywiście miejsce na wstawienie biurka, które pomieści cały sprzęt potrzebny do pracy oraz krzesło. Dodatkowo pamiętajmy, aby tworząc home office w nietypowych pomieszczeniach (np. garderoba), zadbać o zachowanie porządku. Przestrzeń, która nas otacza, ma ogromny wpływ na jakość i komfort naszej pracy. W niezorganizowanej przestrzeni ciężej będzie nam się skupić i efektywnie pracować. 

Jeśli w ramach pracy często uczestniczymy w videorozmowach z szefem, wspólnikami czy klientami, zadbajmy o to, aby tło za nami było schludne i uporządkowane. Wisząca nad głową bielizna podczas ważnego spotkania nie będzie dobrym pomysłem. 

Mała przestrzeń w mieszkaniu — gdzie stworzyć biuro? 

Niestety nie każdy dysponuje dużą przestrzenią i może pozwolić sobie na stworzenie biura w osobnym pomieszczeniu. Jeśli nie posiadamy wolnego pokoju, musimy stworzyć sobie kącik do pracy gdzie indziej. Jakie pomieszczenie najlepiej wybrać? Sypialnia, pokój dzienny, jadalnia? Pierwsza opcja zasadniczo nie jest optymalnym rozwiązaniem. Jeśli będziemy pracować w pomieszczeniu przeznaczonym do spania, może to wpłynąć niekorzystnie na jakość naszego snu — sypialnia będzie kojarzyć się nam z obowiązkami i stresem w pracy, przez co nie będziemy mogli zasnąć. 

Lepszym rozwiązaniem będzie pokój dzienny lub jadalnia. Najważniejsze, aby było odpowiednio dużo miejsca na wstawienie biurka i krzesła. Pamiętajmy tylko, aby unikać wszelkich korytarzy i pokojów przejściowych. Najlepiej wybrać kąt jak najbardziej oddalony od domowników. Jeśli chcemy zapewnić sobie większą prywatność i spokój, możemy zainwestować w niewielki parawan, który w pewnym stopniu odgrodzi nasze biurko do pracy od reszty pomieszczenia. 

Czym musi charakteryzować się dobre miejsce do pracy? 

Niezależnie od tego, czy wybierzemy oddzielny pokój, czy mały kącik odgrodzony parawanem, musimy zadbać o to, aby miejsce do pracy było wygodne i funkcjonalne. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić sobie dostęp do naturalnego światła. Najlepiej ustawić biurko przy oknie. Jeśli korzystamy z wielu urządzeń elektronicznych, zadbajmy o wygodny dostęp do gniazdek. Plączące się pod nogami kable to nic przyjemnego. Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu oraz miejscu na przechowywanie ważnych dokumentów czy innych potrzebnych do pracy rzeczy. 

Warto pomyśleć o miejscu do pracy już przy wyborze mieszkania czy domu. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania nowego lokum, koniecznie zajrzyj na stronę obido.pl. Znajdziesz tam aktualne oferty wprost od deweloperów, dostosowane do Twoich potrzeb. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.