› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W małej firmie duży duch, tzn. strona internetowa

aktualności 2 miesiące temu    30.11.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W małej firmie duży duch, tzn. strona internetowa

„Jak cię widzą tak cię piszą”, trzeba się zatem zastanowić jaki wizerunek chcemy stworzyć w świecie zdalnej pracy i usług. Internet pod tym względem nie zna granic, a te które sobie stawiamy łatwo przekroczyć, czasami zbyt łatwo, zatem pytanie o to odpowiedni wizerunek jest kluczowe w projektowaniu swojego modelu biznesowego w przestrzeni rynkowej.

Małe przedsiewzięcie łatwiej organizować, ale nie koniecznie łatwiej się prowadzi. Drobne przeszkody urastają do problemów rzutujących na egzystencję firmy. Dla dużej konkurecji owe drobne przeszkody są rzeczywiście drobne. Może to powodować złudzenie, że mała firma jest bez szans w starciu z gigantem, nie jest to jednak takie oczywiste. Można śmiało i skutecznie konkurować, a w poniższym artykule postaramy się przybliżyć warunki składające się na sukces małych firm.

Strona www dla małej firmy to nie musi być prosta wizytówka. Internet jest pojemny i pozwala na szerokie spektrum przedstawienia własnej działalności. Oczywiście cały czas mówi i etycznej formule prezentacji, bez wprowadzania internautów w błąd. Nasza „wielkość” internetową możemy podkreślić rozbudowując przedstawienie jakości oferowanych usług, procesu produkcyjnego. Bogato opisane i zwizualizowane zachęcą klienta i będą niwelowały niezbyt duże zaplecze techniczne i fakt posiadania przestrzeni fabrycznych czy hal produkcyjnych.

Mała firma ma też przewagę w szybości reakcji i dostosowywania się do zmieniających warunków. W czasie, gdy duże konsorcjum musi problem zauważyć, przedłożyć kolejnym decydentom na drabinie kompetencji, następnie opowiedni czynnik kierowniczy musi odpowiednio zareagować, mija sporo czasu, a i pożądanych efekt takich działań może być daleki od skuteczności bowiem duże organizacje mają wewenątrzną kulturę, frakcje i nierzadko sprzeczne interesy poszczególnych uczetników procesu podejmowania decyzji.

Strona internetowa dla firmy budowlanej

To doskonały przykład obrazujący powyższy problem. Mała firma budowalna stawiająca na umiejętności, charyzmę i wiarygodność właściciela, który odpowiada za każdy etap prac budzi większą wiarygodność aniżeli wynajęta czasowo grupa podwykonawców delegowana przez dyrekcje do obsługi danego odcinka. Głęboki związek właściciela z firmą buduje większe zaufanie poprzez większą odpowiedzalność w przypadku, gdy oznacza biznes swoim nazwiskiem i osobiście gwarantuje realizację.

Nie w każdym przypadku się to sprawdza i bardzo duże zadania, przerastające technicznie możliwości mikroprzedsiębiorstwa mogą być realizowane wyłącznie przez korporacje, dla przykładu budowa autostrad.

Strony internetowe Zielona Góra

Zarówno w przypadku firm budowlanych, ale i usług czy nawet produktów, geolokalizacja ma znaczenie. Można sprawdzić wiarygodność poprzez sieć kontaków towarzyskich czy biznesowych. Znając historię odpowiedzialnej osoby nabieramy przekonania co do jego solidności i sprawności. Możemy mieć wspólnych znajomych lub osoby, które korzystały z usług czy produktów firmy. Lokalnie łatwiej jest też zapoznać się z wykonanymi realizacjami tudzież w bezpośrednich rozmowach budować wiedzę z intersującego nas obszaru, rozwiązywać problemy. Lokalność też nieco na większą odpowiedzialność za czyny i słowa. Trzeba zatem podkreślać ten fakt i umiejętnie wokół niego budować marketing. Chyba, że obszar działania jest wykraczający poza najbliższą okolice i w uzsadnionych przypadkach lokalność może być obciążeniem. Ma to miejsce np. w przypadku animozji niektórych ośrodków miejskich. Trzeba zatem dawkować te informacje z rozwagą.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę budując strone www dla małej firmy?

Otóż ponadczasowa merytoryka w przekazie medialnym. Radosna spontaniczność i powierzchowność przystoi medialnym celebrytom, którzy korzystają ze swoich 5 min, budują fale emocji wokół siebie. Firmy mające w planach dalekosiężne działania powinny opierać swój przekaz na uniwersalnych wartościach i przekazie, który niezużyje się w krótkim czasie. Ponadczasowość oparta jest wówczas na wiedzy i relacjach.

Warto w ich podkreśleniu wykorzystywać profesjonalne materiały reklamowe w tym zdjęcia, grafiki. Dobierając fachowców do wykonania materiałów nie będących w naszej kompetencji pokazujemy też, że potrafimy racjonalnie oceniać rynek i potrzeby na nim z perspektywy klientów, nawet tam, gdzie nie jesteśmy fachowcami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.