› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wiadomo już kiedy i jaka elbląska firma przebuduje targowisko

aktualności 11 miesięcy temu    26.03.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Wiadomo już kiedy i jaka elbląska firma przebuduje targowisko  fot. Latecki Projekt

Dwie firmy: elbląska i z okolic Kartuz przystąpiły do drugiego już przetargu na przebudowę targowiska. Podczas otwarcia ofert okazało się, że miasto przeznacza na inwestycję 2,6 miliona zł, a firmy proponują o znacznie więcej. Planowane zakończenie inwestycji w listopadzie tego roku. Wygrała elbląska firma, która zaoferowała ponad 2,9 miliona zł. 

Targowisko miejskie zacznie się zmieniać. Miasto pozyskało na ten cel 994 268 zł ze środków unijnych: Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

rozbiórkę obecnych i budowę nowych 12 pawilonów handlowych o łącznej powierzchni 287,2 m2 
budowę 100 stoisk handlowych zadaszonych (wiaty ze stołami handlowymi) o łącznej powierzchni: 682,5 m2
budowę 4 stoisk handlowych niezadaszonych o łącznej powierzchni: 78,67 m2 
budowę ciągów pieszych i pieszo-jezdnych oraz odwodnienie i oświetlenie terenu targowiska objętego projektem.

Na pierwsze ogłoszenie o przetargu zgłosiła się jedna firma z Borowa (okolice Kartuz). Przed otwarciem ofert miasto podało, że zamierza przeznaczyć tylko 1,7 miliona zł na inwestycję. Okazało się, że zainteresowana firma życzy sobie prawie 2,7 miliona zł. Gdyby firma otrzymała zamówienie zakończyłaby prace 31 sierpnia 2018 roku. 

Przy drugim przetargu podano, że termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2018 roku. Zgłosiły się tym razem dwie firmy: elbląska i ta z Borowa.  Przed otwarciem ofert miasto zaproponowało 2,6 miliona zł. Przedsiębiorstwo z Borowa - 3 166 721,75 zł, a elbląska firma 2 985 709,47 zł. 

Wygrało miejscowe przedsiębiorstwo, a dokładnie dwa podmioty, które wspólnie będą realizowały inwestycję: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „KOLEX” Ireneusz Rygasiewicz z Gronowa Górnego. 

Przy wyborze zwycięzcy decydowała nie tylko cena (60 procent), ale  okres gwarancji na roboty budowlane – 15 proc., termin wykonania zamówienia – 15 proc. i aspekt społeczny – 10 proc. Jeśli chodzi o trzy ostatnie kryteria firmy zaproponowały identyczne rozwiązania: 48 miesięcy gwarancji, 30 listopada 2018 rok – termin wykonania i zatrudnienie 5 osób bezrobotnych. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ robson
11 miesięcy temu ocena: 33%  2
masakra. Z jednej strony na wszystko brak kasy a tu nagle trzy banki na "restaurację" targowiska? Czy na pewno radni i prezydent nie widza innych potrzeb mieszkańców naszego miasta? Rzeczywiście trzeba w centrum miasta utrzymywać z pieniędzy podatników plac do handlu marchewka? Zdaniem samych sprzedających już prawie nikt w to miejsce nie przychodzi na zakupy, poza zaopatrzeniem w sezonowe warzywa i owoce. Wyjątkiem są chyba jeszcze tylko papierosy z Rosji i alkohol. Ile miejsc parkingowych w miescie moznaby zbudować za te trzy miliony?
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyKaszub
11 miesięcy temu ocena: 75%  1
I bardzo dobrze że Kaszubi nie wygrali
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.