› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Większość głosujących elblążan za pozostawieniem portu we własności miasta

aktualności ponad rok temu    9.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Większość głosujących elblążan za pozostawieniem portu we własności miasta fot. UM Elbląg

Zakończyło się publiczne otwarcie urn i liczenie kart w głosowaniu w sprawie przyszłości elbląskiego portu. Znamy wstępne wyniki głosowania elblążan, którzy w zdecydowanej większości opowiedzieli się za tym, aby port nadal pozostał własnością miasta.

Łączna liczba oddanych głosów elektronicznie i w ankietach papierowych wynosi 11221, w tym: głosów na TAK - 7779, głosów na NIE - 2331, głosy nieważne - 1111.

Statystyki głosowania elektronicznego: łącznie oddano 6631 głosów, w tym głosów na TAK - 4284, głosów na NIE - 1376, głosy nieważne - 971. Te głosy są już zweryfikowane w systemie.

Statystyki głosowania przez ankiety papierowe: łącznie 4590 ankiet wyjętych zostało z urn, w tym: głosów na TAK - 3495, głosów na NIE - 955, głosy nieważne 140. Ankiety papierowe będą teraz weryfikowane. Ostateczne wyniki po weryfikacji poznamy 30 maja.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oprócz głosowania przeprowadzony został również sondaż telefoniczny przeprowadzony przez niezależny ośrodek badawczy. 66% uczestników sondażu opowiedziało się za pozostawieniem portu w rękach samorządu, 22% uznało, że powinien być on przekazany do Skarbu Państwa, a pozostali nie mieli zdania w tej kwestii.

- 30 maja podamy szczegółowe wyniki badań. Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim elblążanom, którzy wzięli udział w głosowaniu i wyrazili swoje zdanie w taj jakże ważnej dla miasta i dalszego rozwoju sprawie – mówił podczas otwarcia urn Prezydent Witold Wróblewski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanin.
ponad rok temu 1
Pisiory atakują Wróbla bo chcą przejąć ELBLĄG.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.