› FIRMY
› ARTYKUŁY

Własna firma jako pomysł na sukces

ponad rok temu    7.11.2013
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

W czasach, kiedy prawdziwi fachowcy są na wagę złota, a rynek pracy wciąż jest bardzo niepewny, świetnym pomysłem na karierę zawodową jest otwarcie własnej firmy. Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest dzisiaj pod względem formalnym znacznie prostsze niż kilka lat temu, co wynika między innymi z wprowadzenia procedury jednego okienka, a możliwości zakupu niezbędnych maszyn, urządzeń czy surowców znacznie większe dzięki wejściu na rynek firm takich, jak chociażby niemiecki Surplex, który zaopatruje w używany sprzęt i maszyny znanych i cenionych marek zakłady i przedsiębiorstwa reprezentujące rozmaite gałęzie przemysłu i produkcji z ponad 150 krajów na całym świecie.

Maszyny niekoniecznie nowe, ale w perfekcyjnym stanie

Jeżeli przedsiębiorca planujący rozpoczęcie własnego biznesu nie dysponuje zbyt dużym kapitałem początkowym, zakup maszyn i narzędzi używanych jest rozwiązaniem wręcz idealnym. Podstawową zaletą tej inwestycji jest zdecydowanie niższa cena niż w przypadku maszyn nowych, kupowanych bezpośrednio od producenta. Zwykle są to maszyny i urządzenia w doskonałym stanie, sprzedawane wraz z pełną dokumentacją techniczną. Niektóre serwisy, w tym właśnie Surplex, oferują możliwość uprzedniego zapoznania się z dokumentacją fotograficzną wybranego sprzętu, filmami ilustrującymi sprawność działania i możliwości, a ponadto zapewniają kompletny serwis i błyskawiczne terminy dostaw, co w początkowym okresie działalności ma szczególne znaczenie. Istotny jest także łatwy dostęp do akcesoriów i części zamiennych na wypadek konieczności naprawy lub rozszerzania profilu działalności. Warto wybierać sprzęt doświadczonych marek, które gwarantują wysoką jakość, trwałość i bezawaryjne działanie nawet w przypadku maszyn używanych, co bezpośrednio przekłada się za zadowolenie klientów i zapewni firmie dobrą opinię.

Wybór branży jako kwestia podstawowa

O wyborze branży, w jakiej ma działać nowo otwierana firma decyduje przede wszystkim doświadczenie właściciela oraz kwalifikacje zatrudnionych pracowników. Istotnym elementem jest również rozeznanie rynku: na jakie usługi istnieje popyt, gdzie znajduje się nisza, która zagwarantuje stałe zlecenia i zainteresowanie klientów. Dzięki zakupowi używanych maszyn i narzędzi poprzez serwis Surplex można z powodzeniem wejść na rynek związany z przetwórstwem drewna i materiałów drewnopodobnych, obróbką metali oraz tworzyw sztucznych. Ciekawym i dającym spore szanse na sukces pomysłem będzie otwarcie stolarni specjalizującej się w produkcji mebli i ich elementów, zakładu blacharskiego, przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką części do maszyn i obrabiarek, firmy produkującej opakowania oraz elementy wykończeniowe dla branży budowlanej (na przykład balustrady, profile okienne, blachy). Poza niewielkich rozmiarów narzędziami ręcznymi, w ofercie znajdują się używane wielofunkcyjne obrabiarki, automaty sterowane komputerowo i zapewniające maksymalną precyzję, a nawet kompletne linie technologiczne i ich elementy.

 • Własna firma jako pomysł na sukces
 • Własna firma jako pomysł na sukces
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.