› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud

Wojciechowska dostała prawie 28 000 zł z Holandii!

ponad rok temu    25.08.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wojciechowska dostała prawie 28 000 zł z Holandii!
Wojciechowska pracowała fizycznie na plantacji pieczarek niedaleko Eindhoven. Słabe warunki pracy w Polsce spowodowały, że Pani Marta zdecydowała się na wyjazd do Holandii. – Bałam się takiego wyjazdu bo nie chciałam zostawiać dzieci z moimi rodzicami, ale wiedziałam, że jest to dla mnie ostateczna możliwość na to, żeby zapewnić swojej wtedy jeszcze czteroosobowej rodzinie lepsze warunki życia. W okolicach Elbląga – skąd pochodzimy – nie ma raczej dużych możliwości na znalezienie dobrej pracy bez wykształcenia, więc razem z mężem podjęliśmy decyzję i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Holandii – tłumaczy Pani Marta.
 
- Po kilku pierwszych przepracowanych miesiącach okazało się jednak, że praca w Kraju Tulipanów umożliwia nam nie tylko zarobienie większych pieniędzy ale oferuje również dodatkowe benefity. Podczas naszego pobytu Holandii urodziła nam się kolejna córka – Ania. Znajomi podpowiedzieli nam, że warto się postarać o holenderski zasiłek na dzieci. Wraz z mężem baliśmy się, że nie poradzimy sobie z wszystkimi formalnościami dlatego zgłosiliśmy do polskiej firmy, która zaoferowała swoją pomoc w uzyskaniu takiego zasiłku rodzinnego – Kinderbijslag – opowiada Wojciechowska. Okazało się, że oprócz zasiłku możemy jeszcze ubiegać się zwrot nadpłaconego podatku z Holandii i zwrot ubezpieczenia Zorgtoeslag. Po dwóch przepracowanych latach postanowiliśmy ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku i ubezpieczenia. Mogliśmy to zrobić na podstawie kart podatkowych o nazwie Jaaropgaaf, które otrzymaliśmy od pracodawcy.
 
- Ja postanowiłam być wnioskodawcą o zasiłek na dzieci. Początkowo mój wniosek został złożony na 2 dzieci, ale w trakcie rozpatrywania tej sprawy przez Holenderską instytucję odpowiedzialną za wypłatę takiego benefitu – SVB - urodziło nam się trzecie dziecko - córka Ania. Ona również została uwzględniona w procesie wnioskowania o ten zasiłek. Po kilku miesiącach oczekiwania otrzymałam decyzję o przyznaniu zasiłku na wszystkie moje dzieci. Jego łączna kwota wynosiła ponad 18 000 zł! – tak wielkiej sumy się nie spodziewałam – mówi Wojciechowska. Oprócz zasiłku otrzymaliśmy jeszcze zwrot podatku o wysokości prawie 10 tyś. zł.
- Teraz wraz z mężem Adamem myślimy się nad tym co powinniśmy zrobić z taką sumą. Przy tak dużej rodzinie jak nasza priorytetem będzie chyba wyremontowanie domu w Polsce oraz zmiana samochodu – na większy i tańszy w utrzymaniu.
 
Jak odzyskać pieniądze za pracę za granicą?
 
Odpowiadamy na najbardziej popularne pytania dotyczące zwrotu podatku z zagranicy.
 
1. Z jakich krajów można ubiegać się o zwrot podatku?
 • Jeśli pracowałeś na terenie Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Austrii czy Danii to masz prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku.
2. Kiedy można starać się o zwrot podatku?
 • O zwrot nadpłaconego podatku można ubiegać przez cały rok. Najczęściej robi się to tuż po zakończeniu roku podatkowego, który w większości krajów trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Wyjątkiem jest Wielka Brytania ponieważ tam rok podatkowy trwa do 5 kwietnia.
 
3. Do ilu lat wstecz można ubiegać się o zwrot?
 • Z pracy w Wielkiej Brytanii i Holandii – aż do 5 lat wstecz. W przypadku Niemiec do 4 lat do tyłu.
   
4. Jakie dokumenty umożliwiają zwrot podatku?
 • W przypadku Wielkiej Brytanii czy Irlandii niezbędne są P45, P60 lub payslipy – te ostatnie to odcinki z wypłat. W Holandii karta podatkowa, która nosi nazwę jarograf lub salarisy, które są rozliczeniami tygodniowymi. W Niemczech podstawowym dokumentem jest karta podatkowa od pracodawcy –Lohnsteuerbescheinigung. Nawet jeśli nie posiadasz odpowiednich dokumentów, firma, której zlecisz odzyskanie zwrotu może je dla Ciebie pozyskać od Twojego zagranicznego pracodawcy.
 
5. Czy oprócz zwrotu podatku można ubiegać się o inne świadczenia?
 • W przypadku pracy na terenie Niemiec, Belgii lub Holandii można ubiegać się o zasiłek rodzinny, który może znacznie zwiększyć kwotę dodatkowych pieniędzy jakie można otrzymać z zagranicy.
 
Ty też możesz odzyskać dodatkowe pieniądze za pracę za granicą!
Już dziś dołącz do 250 tysięcy zadowolonych Polaków, dla których odzyskaliśmy już ponad 450 mln zwrotu podatku.
Wejdź na https://euro-tax.pl/zwrot-podatku/z-holandii/ lub zadzwoń pod numer: 71 77 46 888
i sprawdź ile możesz odzyskać!
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.