aktualności |
ponad rok temu
28.12.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Według szacunków w Polsce działa nawet około 200 tysięcy prywatnych gabinetów lekarskich. Do tego dochodzą kolejne tysiące gabinetów dentystycznych i zabiegowych. Prywatna służba zdrowia ma się w naszym kraju bardzo dobrze, natomiast nie możemy zapominać, że właściciele takich praktyk ponoszą wysokie koszty związane z zapewnieniem swoim pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa, komfortu i higieny. Na jakie wydatki trzeba się przygotować planując wyposażenie gabinetu medycznego? Już teraz zdradzimy, że tanio nie będzie, natomiast istnieją sprawdzone sposoby na oszczędności.
Każdy gabinet medyczny, niezależnie od specjalizacji, musi posiadać urządzenia odpowiadające rygorystycznym wymaganiom sanitarnym i instalacyjnym. Zanim więc jeszcze zaczniemy wyposażać gabinet w meble i różnego rodzaju akcesoria, to konieczne będzie dostosowanie pomieszczenia do wspomnianych wymogów.
Kompletując wyposażenie trzeba zwrócić uwagę na to, czy jego poszczególne elementy odpowiadają wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych. To oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na ceny. Przykładowo: gabinetu medycznego nie powinno się wyposażać w zwykłe szafki do przechowywania leków, ale w takie, które spełniają standardy jakościowe sektora ochrony zdrowia.
Jeśli chodzi o te podstawowe elementy wyposażenia gabinetu medycznego, to można tutaj wymienić m.in.:
Wszystkie te elementy muszą być produktami wysokiej jakości, co wpływa nie tylko na ich trwałość i komfort użytkowników, ale także prestiż gabinetu. Tutaj trzeba się przygotować na koszty na poziomie od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 tysięcy złotych, w zależności od marek wybranych producentów.
Koszty wyposażenia gabinetu medycznego nie kończą się na zakupie wymienionych wcześniej elementów. Nie zapominajmy o drobnych, często niezauważanych akcesoriach, które co prawda są relatywnie tanie, natomiast zużywa się je w bardzo dużych ilościach. Sumarycznie może się to przełożyć na stałe koszty funkcjonowania gabinetu liczone w tysiącach złotych miesięcznie.
Do grupy takich artykułów zaliczymy m.in.:
Przede wszystkim nigdy nie należy oszczędzać na jakości i funkcjonalności poszczególnych elementów wyposażenia. Najtańsze akcesoria czy meble szybko się zużyją, co narazi właściciela gabinetu na kolejne, niemałe przecież koszty. Ponadto różnego rodzaju akcesoria mają ułatwiać pracę i zwiększać bezpieczeństwo zarówno lekarza i personelu medycznego, jak i pacjenta.
Nie oznacza to natomiast, że wyposażając gabinet medyczny trzeba przepłacać. Najlepszym sposobem na mądre oszczędności jest zaopatrywanie się w sklepach internetowych, gdzie ceny np. akcesoriów medycznych mogą być znacznie niższe niż w stacjonarnych hurtowniach. Dobrym przykładem będą tutaj chociażby fartuchy medyczne, różnego rodzaju artykuły ochronne, obuwie czy środki do dezynfekcji.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |