› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Wyróżnij się wśród przedsiębiorców - Zdobądź „Złoty Telefon Obsługi Klienta”

aktualności ponad rok temu    14.03.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Centrum Badań Jakości Obsługi Klienta na innowacyjny pomysł dla polskiego biznesu. Chodzi o podwyższenie standardów obsługi klienta, które skutkować będzie wyższymi dochodami dla firm.

Gdzie w dzisiejszych czasach szukamy informacji o usługach i produktach? Oczywiście w internecie. Każda szanująca się firma ma swój adres mailowy, stronę internetową (często z formularzem kontaktowym) czy profil na Facebooku.

Gdy jednak potencjalny klient czy kontrahent próbuje skontaktować się, zadać pytanie dotyczące szczegółów, to sprawa nie wygląda już tak różowo. Firmowej skrzynki nikt nie sprawdza, a komentarze na Facebooku też zostają bez odpowiedzi - To niestety dosyć powszechne zachowania wśród polskich przedsiębiorców - mówi Wojciech Woźnica, przedsiębiorca z branży internetowej. - Skutkują dla przedsiębiorcy stratami finansowymi, bo nawet jeśli rzeczywiście nie miał możliwości obsłużyć w klienta, to też powinien o tym poinformować. W innym wypadku traci wizerunkowo, co przecież przełoży się prędzej czy później na niższe obroty.

Wojciech Woźnica i jego współpracownicy – opierając się na własnych doświadczeniach biznesowych chcą promować wysoki poziom obsługi klienta. Ma w tym pomóc założone przez nich „Centrum Badań Jakości Obsługi Klienta” oraz certyfikat „Złoty Telefon Obsługi Klienta”.

Centrum prowadziłoby badania, a certyfikat przysługiwałby firmom, które pozytywnie przeszłyby procedurę sprawdzającą. Pomysłodawcy chcą za pomocą metody „tajemniczy klient” stale badać jakość obsługi klienta w sieci. Konkretnie, podmioty z różnych branż dostaną wiadomości z pytaniami o ich ofertę. Treść ma wiązać się z najczęstszymi potrzebami klientów w danych branżach, np. „Czy można zapakować dwie sztuki zamówionego u was produktu do jednej paczki”, „Czy kolor produktów różni się od koloru z wizualizacji w internecie”, itd.

Kolejnym etapem będzie analiza negatywnych i negatywnych opinii o firmie zamieszczonych w sieci. Dopiero tak gruntownie sprawdzona firma mogłaby otrzymać „Złoty Telefon Obsługi Klienta”.  Informacja o uzyskaniu certyfikatu poświadczać wysoki poziom obsługi, byłaby umieszczona na bannerze z logo akcji „Złoty Telefon Obsługi Klienta”. Banner umieszczany byłby na stronie internetowej firmy. Zamieszczenie banneru byłoby płatne – 399 zł netto. To stosunkowo niedużo, w zamian za to klient otrzymywałby czytelny sygnał, że tu może liczyć na szybką i kompetentną obsługę. Oczywiście firmy które pozytywnie przeszły weryfikację nie będą w żaden nie będą zobowiązane do zakupu takiego bannera.

W najbliższych dniach rozpocznie się promocja idei Centrum Badań Jakości Obsługi Klienta oraz akcji „Złoty Telefon Obsługi Klienta”. Każda firma może spodziewać się sprawdzenia, ale opisany problem najbardziej dotyczący sklepów internetowych i całego handlu w sieci, a także sektora turystycznego, gastronomii, biur nieruchomości, firm oferujących wynajem samochodów czy sprzętu. - Chcemy, by klient dostrzegał po wdrożeniu naszego banneru, że liczba maili z ofertami zwiększa się – deklarują twórcy CBJOK. - Gdy przedsiębiorca już otrzyma certyfikat, to będzie też starał się go utrzymać, czyli cały czas dbać o jakość. A nam o to chodzi.

A co z firmami, którym nie uda się zyskać certyfikatu. Na pewno nie otrzymają od organizatorów badania maila z kąśliwymi uwagami, wprost przeciwnie. Centrum Badań Jakości Obsługi Klienta zaproponuje im bezpłatne konsultacje na temat usprawnienia swoich działań.

Szczegóły na stronie www.cbjok.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.