› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego będzie rozbudowany. Powstanie kręgielnia i hala do squasha

inwestycje ponad rok temu    26.07.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego będzie rozbudowany. Powstanie kręgielnia i hala do squasha fot. archiwum elblag.net

Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego, który od dawna jest atrakcją dla turystów będzie rozbudowany. W istniejącym budynku magazynowym znajdą się: kręgielnia, parkiet taneczny i sala fitness. Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami, wiata z grillem oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych.

Ten zabytek dawno, by zniszczał, gdyby nie pomysł przeznaczenia go na hotel i restaurację. Na tym jednak właściciel nie zaprzestał. Zabytkowy budynek, gdzie mieściła się Biblioteka Pedagogiczna, przy ul. Pocztowej … przeniósł na teren Zabytkowego Zespołu Młyna Wodnego. W 2013 roku roku obiekt stał się hotelem o standardzie czterech gwiazdek z 20 pokojami, z salą bankietową i konferencyjną na 130 osób, AQUA SPA z basenem pływackim, hydromasażami, brodzikiem, jacuzzi i strefą saun. Zachował w nazwie swoje poprzednie przeznaczenie: Hotel Młyn Biblioteka.
Teraz są plany rozbudowy całego obiektu. Zostanie wybudowany kompleks hotelowo-gastronomiczny z zapleczem sportowy i rekreacyjnym. Istniejący budynek magazynowy zmieni się swoją funkcję.

Ma mieścić kręgielnię z czterema torami, parkiet taneczny i salę fitness. Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami, wiata z grillem oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych

- czytamy w karcie informacyjnej przedsięwzięcia przesłanej do Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami o powierzchni użytkowej ok. 380 metrów kwadratowych, wiata z grillem (200 m kw.) oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych na wynajem w hotelu o powierzchni użytkowej ok. 750 m kw.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.