› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Zalety robotów HCR

aktualności 3 miesiące temu    19.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zalety robotów HCR

Przemysł, jak każda dziedzina życia, podlega zmiana i unowocześnieniu. Coraz więcej zajęć, zarezerwowanych wcześniej dla ludzkich pracowników, wykonują roboty. Dlaczego korzystanie z robotów przemysłowych HCR jest opłacalne? Poniżej kilka argumentów.

Robot zamiast człowieka.

Często podnosi się zarzut, że automatyzacja zabiera pracę ludziom. Po części jest to prawda, ale przyjrzyjmy się jaka pracą zajmują się roboty przemysłowe HCR. Najczęściej są to prace monotonne, czyli takie które można zaprogramować. Ponad to jest to praca fizyczna, polegająca na unoszeniu przedmiotów. Organizm człowieka, wykonującego taką pracą, skazany jest na przeciążenia przez wykonywanie tych samych czynności na okrągło. Pracują tylko określone części ciała. Taka praca jest ekstremalnie niezdrowa, prowadzi do zwyrodnień, a w dłuższej perspektywie czasu, nawet do trwałego kalectwa. W tym kontekście zamiana na robota jest pozytywna dla potencjalnego pracownika, który musi się po prostu przekwalifikować. Jeżeli ktoś nie chce tego zrobić, to trudno. Nie wprowadzając automatyzacji ze względu na ludzi, nigdy nie wyjdziemy z zacofania, bo wciąż będzie przybywać chętnych na nieskomplikowana pracę. 

W dodatku robot pracuje dokładnie w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy. Zawsze można liczyć na to, że wykona to, co jest mu zadane. Nieważne, czy pracuje w temperaturze zerowej, czy w ekstremalnie gorącej. Jemu to bez różnicy. Nie zachoruje i nie potrzebuje odpoczynku. Nie krzywdzimy w żaden sposób robota przemysłowego, nie narażamy go na nic, dając mu taką pracę, w przeciwności do oferowania takiego zajęcia człowiekowi.

Wielofunkcyjność.

Roboty przemysłowe HCR są uniwersalne. Można ładować nimi palety, można spawać, malować i piaskować, a także przelewać fiolki w laboratorium. Nada się do każdej powtarzalnej pracy, do której można podać algorytm. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zawsze wykona ją tak, jak zostanie zaprogramowany. Roboty posiadają coraz więcej akcesoriów oraz aplikacji, które umożliwiają ich wykorzystanie w coraz to nowych dziedzinach przemysłu. Na obecną chwilę roboty przemysłowe HCR są wykorzystywane do takiej pracy jak montaż, malowanie, paletyzacja, spawanie, pakowanie, spawanie, załadunek, obróbka metalu i wiele innych, a w momencie kiedy to czytasz, zapewne powstaje wiele nowych zastosowań.

Łatwość w obsłudze.

Robot potrzebuje do obsługi jednego człowieka, który go zaprogramuje. I chociaż samo słowo "programowanie" kojarzy nam się z ludźmi, którzy przez wiele lat uczą się jak wpisywać skomplikowany kod na ekrany komputera, to programowanie robota przemysłowego HCR nie ma z tym nic wspólnego. Chodzi w tym o to, aby zadać mu funkcje które ma wykonywać oraz ustalić odpowiednie parametry owej pracy. Nauka programowania w danej dziedzinie trwa kilkadziesiąt minut, co ułatwia ewentualną późniejszą naukę przeprogramowania go do innych czynności. Dodatkowym ułatwieniem dla programującego, jest możliwość "prowadzenie robota za rączkę", a w zasadzie za ramię, ponieważ posiada on funkcje, dzięki której możemy go fizycznie prowadzić, po określonej ścieżce ruchu i w ten sposób uczyć go bardziej skomplikowanych czynności.

Skończmy już zatem z marnowaniem potencjału ludzkiego w naszych firmach i oddelegujmy pracowników do bardziej odpowiedzialnych zadań, co z pewnością podniesie ich poziom satysfakcji zawodowej, a nam pozwoli na wydajniejszą pracę w tych obszarach, gdzie będziemy mogli zdać się na pracę maszyny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.