› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Zarabiaj na wynajmie mieszkania

aktualności ponad rok temu    17.12.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zarabiaj na wynajmie mieszkania

Nie każdy kupuje mieszkanie po to, aby w nim zamieszkać, ale też w celach zarobkowych. Wynajem lokalu znajdującego się w atrakcyjniej lokalizacji, z wyposażeniem o wysokim standardzie, okazuje się być czymś niezwykle opłacalnym. Można mówić kwotach liczonych w tysiącach każdego miesiąca. Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie nieruchomości jest właśnie jej zakup pod wynajem. Czas poznać korzyści płynące z tego rozwiązania.

Mieszkania inwestycyjne pomysłem na dobry biznes?

Wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup czy budowę własnego domu. Podobnie zresztą może być z mieszkaniem, szczególnie przy braku oszczędności, zdolności kredytowej, byciu singlem, częstych przeprowadzkach. Niektórzy wręcz preferują wynajem, co wiąże się z wieloma zaletami – np. brakiem kosztów związanych z eksploatacją budynku, swobodą w wyborze miejsca zamieszkania itd. Gdzieś trzeba mieszkać, a zatrzymywanie się w hotelach pochłania wiele środków finansowych. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości kwitnie i przybywa osób, decydujących się na mieszkania inwestycyjne. Jest to inwestycja opłacalna i bezpieczna, objęta niskim ryzykiem. Jeśli nasza nieruchomość będzie atrakcyjna dla najemców, bez trudu znajdą się klienci, co przełoży się na stały i wysoki dochód. Kluczowe jest właśnie to, aby zainwestować w mieszkanie o wysokim standardzie, w dobrej lokalizacji, oferowane w przystępnej cenie. Powinno być gotowe do zamieszkania od ręki, co ułatwi I przyspieszy znalezienie najemcy. Jeśli szukasz najlepszej opcji zakupu mieszkania pod inwesycję to skorzystaj z usług firm zbierających różne oferty, jedną z nich jest Condo, lista nieruchomości dostępna jest na stronie: https://condo.pl/investments/. Zapraszam do zapoznania się z nią.

Co jeszcze przemawia za inwestycją w mieszkania pod wynajem?

Na korzyść mieszkań inwestycyjnych przemawia to, że stają się źródłem regularnych zysków i to bez ponoszenia większego wysiłku ze strony właściciela nieruchomości. Jedyne o co należy zadbać, to o jej atrakcyjność dla potencjalnych najemców. Mówimy tutaj o inwestycji długoterminowej, dlatego na zysk z niej trzeba będzie trochę poczekać. Następuje to zwykle po kilkunastu, czasem kilkudziesięciu latach, ale jeśli posiada się wolne środki finansowe, jak najbardziej warto je zainwestować w mieszkanie na wynajem. Będzie to zdecydowanie bardziej opłacalne niż zamrażanie kapitału lub trzymanie środków na lokacie bankowej. Mieszkania inwestycyjne przynoszą regularne dochody pasywne. Każdego miesiąca otrzymujemy wpływy, które są zabezpieczeniem naszych interesów i można je ponownie zainwestować. Zyskujemy dodatkowy dochód, a wartość mieszkania z czasem wzrasta. Ponadto nieruchomość zawsze można sprzedać, a ceny na rynku cały czas rosną. W przypadku mieszkania pod wynajem możliwe jest świadome zminimalizowanie kosztów i ryzyka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.