› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zastosowanie i charakterystyka agregatów malarskich

aktualności 6 miesięcy temu    23.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zastosowanie i charakterystyka agregatów malarskich

Tradycyjny wałek i pędzel zna każdy. Kto choć raz musiał pomalować za ich pomocą jakąś większą powierzchnię, ten wie, jak dużo czasu to zajmuje. Nie mówiąc już o zmęczeniu po wykonanej pracy, czy niedokładności tej ręcznej metody. Aby usprawnić cały proces i osiągnąć zadowalające efekty, powstały agregaty malarskie, czyli narzędzia do natryskowego malowania ścian, elewacji i dachów. Zainteresowany? Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nich więcej.

Agregat malarski – co to takiego?

Agregat malarski to nowoczesne i wygodne narzędzie, dzięki któremu w szybki i prosty sposób pomalujesz dach, ściany lub kostkę brukową. Jest idealny do pokrywania farbą lub innym materiałem wymagających miejsc, a dodatkowo znajduje zastosowanie przy zabezpieczaniu elementów z drewna. Może być używany zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. To inteligentny i łatwy w obsłudze sprzęt. Nie trzeba więc posiadać specjalistycznej wiedzy, aby móc używać agregatu. Wiele zrobi za Ciebie – wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcją.

Do czego służy agregat malarski?

Agregat malarski służy do malowania natryskowego ścian i elewacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Metoda natryskowa to zdecydowanie wygodniejszy i szybszy sposób niż użycie tradycyjnego wałka lub pędzla. Działanie narzędzia polega na rozbijaniu drobin farby, co pozwala na dokładne nałożenie równej warstwy. Nowoczesne agregaty są wyposażone w inteligentne systemy, które ułatwiają pracę. Ich funkcją jest na przykład nadzór nad parametrami pracy urządzenia. Oprócz tego agregaty posiadają regulator ciśnienia roboczego, który odpowiada za równomierne nałożenie farby, a ich specjalna budowa chroni wnętrze narzędzia przed kurzem i pyłem. Malowanie agregatem w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia pracę, dlatego warto skorzystać z jego możliwości.

Zastosowanie agregatu do malowania natryskowego

Agregat malarski przydaje się zwłaszcza przy okazji malowania dużych powierzchniach. Idealnie pokryje kostkę brukową, całe elewacje, ściany wewnętrzne, a nawet dach. Ogromną zaletą agregatów do malowania natryskowego jest to, że mogą podawać nie tylko farbę, ale również inne materiały takie jak  lakier, akryl, podkład, emalię, bejcę lub emulsję. To, na jaki agregat malarski się zdecydujesz, zależy więc między innymi od tego, czym zamierzasz pokryć wybraną powierzchnię. Wybór konkretnego agregatu jest uzależniony również od częstotliwości, z jaką będziesz go używał. Inny model będzie się nadawał do codziennego użytku, a inny lepiej sprawdzi się do jednorazowego wykończenia budynku.

Zalety agregatu malarskiego

Malowanie ścian czy elewacji za pomocą agregatu ma wiele zalet. Do najważniejszych należą:

  • szybkość – agregat malarski pozwala w stosunkowo krótkim czasie pokryć nawet duże powierzchnie; malowanie za pomocą tego narzędzia jest zdecydowanie szybszą metodą niż użycie tradycyjnego wałka lub pędzla;
  • dokładność – metoda natryskowa doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas pokrywania wymagających i trudno dostępnych miejsc; agregat pozwala na równomierne nałożenie warstwy w każdym miejscu, co przekłada się na estetyczny efekt wizualny;
  • wydajność – agregaty działają w ekonomiczny sposób, powodując bardzo małe straty materiału, który podają, a dodatkowo ich użycie sprawia, że wystarczy tylko jedna warstwa, aby dokładnie pokryć wybraną powierzchnię;
  • wygoda – użycie agregatu malarskiego jest zdecydowanie wygodniejsze niż przysłowiowe "machanie pędzlem"; pozwala zaoszczędzić siły i czas oraz sprawniej pokryć wybraną powierzchnię.

Wszystko to sprawia, że agregaty zyskują coraz większą popularność i są częściej wykorzystywane podczas prac remontowo-budowlanych – zarówno przez fachowców, jak i prywatnych użytkowników.

Agregat malarski – lepiej kupić czy wynająć?

Jeśli nie posiadasz agregatu malarskiego, opcje są dwie – możesz go kupić albo wynająć. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz tego narzędzia do jednorazowej inwestycji, czy zamierzasz używać go regularnie. Niezależnie jednak od Twoich potrzeb, warto postawić na agregat ze sprawdzonego źródła. Sklep BEKERFARB oferuje wysokiej jakości agregaty malarskie, które możesz zarówno kupić, jak i wypożyczyć na bardzo korzystnych warunkach. Znajdziesz tam różne rodzaje agregatów, dzięki czemu będziesz mógł dopasować urządzenie do konkretnych prac. Zapewniamy, że wszystkie agregaty z wypożyczalni BEKERFARB są w pełni sprawne, regularnie serwisowane i spełniają niezbędne normy pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Jeśli czeka Cię malowanie dużych i trudnych powierzchni, takich jak na przykład dach, koniecznie spraw sobie agregat malarski dopasowany do Twoich potrzeb. Nie tylko ułatwisz sobie pracę, ale również zaoszczędzisz czas, siły i pieniądze. Skorzystaj z opcji wynajmu z wypożyczalni BEKERFARB lub zainwestuj w jego kupno.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.