› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Ziemia Polska - Opinie o ich produktach potwierdzają najwyższą jakość!

aktualności 11 miesięcy temu    25.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ziemia Polska - Opinie o ich produktach potwierdzają najwyższą jakość!

Każdy rolnik zdaje sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga zapewnienie swoim uprawom odpowiednich warunków do rozwoju. Najczęstszy rodzaj gleby występujący w Polsce, to bielice, charakteryzujące się płytkim poziomem próchnicy, jeżeli mają być one wykorzystywane w rolnictwie, wymagają intensywnego nawożenia. Przedsiębiorstwo Ziemia Polska, zajmuje się produkcją naturalnych nawozów, oraz kompostów, mających na celu użyźnienie gleby. Wywodząca się z Ożarowa Mazowieckiego firma, posiada dynamicznie powiększającą się sieć zakładów produkcyjnych i kompostowni w całej Polsce. Trwający od kilku lat energiczny rozwój tego polskiego przedsiębiorstwa, jest zbudowany na trosce o opinię klientów.

Produkty oferowane przez Ziemię Polską:
 

Wśród produktów jakie wytwarzają zakłady Ziemi Polskiej, znajdują się ekologiczne komposty, oraz cztery rodzaje nawozów:

  • ProEma-1 jest przeznaczony przede wszystkim pod uprawę zbóż
  • ProEma-2 może być stosowany w sadownictwie i warzywnictwie, a także pod uprawę roślin ozdobnych
  • ProEma-4 to wersja ProEma-2, skierowana do roślin o szczególnych wymaganiach w kwestii własności wodno-gazowych gleby.
  • ProEma-5 służy głównie do uprawy zbóż ozimych, oraz roślin przemysłowych

Według opinii klientów, stosowanie tych produktów pozwala na gruntowną poprawę zarówno ilości, jak również i jakości plonów.

Polska biotechnologia kluczem do sukcesu
 

W produkcji wykorzystywane są unikalne szczepy mikroorganizmów probiotycznych, które Ziemia Polska uzyskała po wieloletnich badaniach naukowych. Metoda ta, zastosowana w kompostowni, prowadzi do efektywnego, i całkowicie naturalnego rozkładu materii. Obecność mikroorganizmów w nawozie, stymuluje procesy organiczne zachodzące pod ziemią, pozytywnie wpływa na napowietrzenie i nawodnienie gleby, prowadzi do szybszego wzrostu roślin i większych plonów. Ta ekologiczna alternatywa pozwala uniknąć negatywnych skutków nawożenia chemicznego – wyjałowienia ziemi oraz naruszenia jej naturalnego poziomu pH. W ten sposób polski rolnik może w pełni wykorzystać potencjał nawet tak mało żyznych gleb jak bielice. Technologie wykorzystywane przez firmę, uzyskały pozytywną opinię Instytutu Gleboznawstwa.

Szacunek dla przyrody i mieszkańców
 

Ziemia Polska kładzie duży nacisk na współpracę z lokalnymi społecznościami, oraz odpowiedzialny stosunek do przyrody. Firma jest m. in. członkiem założycielem Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych, oraz członkiem Stowarzyszenia Ekosystem – Dziedzictwo Natury. W produkcji kompostów, wykorzystuje roślinne materiały resztkowe, osady ściekowe oraz odpady komunalne, które inaczej trafiłyby do spalarni. Tak otrzymane produkty są bezpieczne nie tylko dla nawożonych roślin, i zdrowia wykorzystujących je ludzi, ale także dla środowiska, w którym są produkowane. Zakłady produkcyjne i kompostownie nie zanieczyszczają wód ani powietrza, co potwierdzają badania stanu środowiska. Dlatego też początkowo sceptyczne opinie mieszkańców, znacząco zmieniają się po rozpoczęciu działalności firmy w ich okolicy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.