aktualności |
ponad rok temu
25.09.2017 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Każdy rolnik zdaje sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga zapewnienie swoim uprawom odpowiednich warunków do rozwoju. Najczęstszy rodzaj gleby występujący w Polsce, to bielice, charakteryzujące się płytkim poziomem próchnicy, jeżeli mają być one wykorzystywane w rolnictwie, wymagają intensywnego nawożenia. Przedsiębiorstwo Ziemia Polska, zajmuje się produkcją naturalnych nawozów, oraz kompostów, mających na celu użyźnienie gleby. Wywodząca się z Ożarowa Mazowieckiego firma, posiada dynamicznie powiększającą się sieć zakładów produkcyjnych i kompostowni w całej Polsce. Trwający od kilku lat energiczny rozwój tego polskiego przedsiębiorstwa, jest zbudowany na trosce o opinię klientów.
Wśród produktów jakie wytwarzają zakłady Ziemi Polskiej, znajdują się ekologiczne komposty, oraz cztery rodzaje nawozów:
Według opinii klientów, stosowanie tych produktów pozwala na gruntowną poprawę zarówno ilości, jak również i jakości plonów.
W produkcji wykorzystywane są unikalne szczepy mikroorganizmów probiotycznych, które Ziemia Polska uzyskała po wieloletnich badaniach naukowych. Metoda ta, zastosowana w kompostowni, prowadzi do efektywnego, i całkowicie naturalnego rozkładu materii. Obecność mikroorganizmów w nawozie, stymuluje procesy organiczne zachodzące pod ziemią, pozytywnie wpływa na napowietrzenie i nawodnienie gleby, prowadzi do szybszego wzrostu roślin i większych plonów. Ta ekologiczna alternatywa pozwala uniknąć negatywnych skutków nawożenia chemicznego – wyjałowienia ziemi oraz naruszenia jej naturalnego poziomu pH. W ten sposób polski rolnik może w pełni wykorzystać potencjał nawet tak mało żyznych gleb jak bielice. Technologie wykorzystywane przez firmę, uzyskały pozytywną opinię Instytutu Gleboznawstwa.
Ziemia Polska kładzie duży nacisk na współpracę z lokalnymi społecznościami, oraz odpowiedzialny stosunek do przyrody. Firma jest m. in. członkiem założycielem Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych, oraz członkiem Stowarzyszenia Ekosystem – Dziedzictwo Natury. W produkcji kompostów, wykorzystuje roślinne materiały resztkowe, osady ściekowe oraz odpady komunalne, które inaczej trafiłyby do spalarni. Tak otrzymane produkty są bezpieczne nie tylko dla nawożonych roślin, i zdrowia wykorzystujących je ludzi, ale także dla środowiska, w którym są produkowane. Zakłady produkcyjne i kompostownie nie zanieczyszczają wód ani powietrza, co potwierdzają badania stanu środowiska. Dlatego też początkowo sceptyczne opinie mieszkańców, znacząco zmieniają się po rozpoczęciu działalności firmy w ich okolicy.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |