› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rynek nieruchomości w Elblągu – wywiad z Jarosławem Kraińskim, właścicielem BPN w Elblągu

video › przejdź do artykułu ponad rok temu  11.02.2013

W minionym tygodniu przeprowadziliśmy rozmowę z Jarosławem Kraińskim, właścicielem Biura Pośrednictwa Nieruchomości BPN w Elblągu. Zapytaliśmy, jak wygląda rynek nieruchomości w naszym mieście, ale także chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat samej pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami i jakimi uprawnieniami powinien się posługiwać.

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami z 1997 roku, pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową, ale także spełniająca określone wymogi, kwalifikujące jej zdolność do wykonywania tego zawodu – mówi Jarosław Kraiński. – Najważniejszym dokumentem jest posiadanie świadectwa nadania licencji zawodowej oraz polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Dopiero takie poświadczenia, dają kupującemu i sprzedającemu gwarancję jakości i pewności wykonywanych usług w sektorze nieruchomości – dodaje.
Zadaliśmy także pytania dotyczące definicji „wyłączności” w obrocie nieruchomościami i jak ten rynek wygląda w innych krajach europejskich, ale o tym więcej w wywiadzie z właścicielem w materiale video.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.